Itt vagyTartalom / "Tanulmányút vége..." 1948-2009 : László Atya emlékére

"Tanulmányút vége..." 1948-2009 : László Atya emlékére


Beküldte buborék - Ekkor: 2009 September 05

2009.09.04.-én Dr. Lipp László – közismert nevén: László Atya –temetésén vettünk részt a gazdagréti Szent Angyalok Templomában.

Szent Angyalok TemplomaSzent Angyalok Temploma56-os zászló a templomban56-os zászló a templombanLászló Atyát búcsúztatókLászló Atyát búcsúztatókSzertartásSzertartásBúcsúzó hívekBúcsúzó hívekA templom látványterveA templom látványterveTemplom sarokTemplom sarokKarzatKarzatLászló Atya lobogóiLászló Atya lobogóiFreskó tervekFreskó tervekA templom előttA templom előttAz altemplom feléAz altemplom feléAltemplom bejáratAltemplom bejáratAltemplomAltemplomAz egykori Magyarország és vármegye címereiAz egykori Magyarország és vármegye címereiLászló Atya szarkofágjaLászló Atya szarkofágjaGazdagrét búcsúzó sokaságaGazdagrét búcsúzó sokaságaLászló Atya 1990-től lett Gazdagrét szervező lelkésze. A Gazdagréti lakótelep katolikus egyházközösségi életének megszervezését és templom felépítését tűzte ki elsődleges céljaként. A Szent Angyalok Templomának kő letétele 1990-ben történt. Az építkezés 1994-ben indult el, majd 2002-ben megáldották a templomot. Ekkor László Atya úgy mondta: eddig a templom kétharmada készült el. Valóban, a megálmodott templom látvány tervéhez képest még sok minden hiányzik az épületből. Sok fal még befejezésre vár, a meglévőket vakolni, festeni kellene.
Az Atya az építkezésben aktívan kivette részét, ha kellett építésvezető volt, ha kellett Tátra teherautójával építési anyagot szállított. A templom freskói, a lobogók képei is az ő keze munkáját dicsérik.
A négyhektáros területen épült templomtól csodálatos panoráma nyílik az M1 és M7 autópályák bevezető szakaszára . A templom épülete alatt találjuk az altemplomot. Az altemplom bejárata felett olvashatjuk: „A világon szétszóródott magyarok végső nyughelye”.
Az altemplomban egy közös gyűjtőben lehet elhelyezni az elhunytak hamvait.
A szertartás végén az Atya koporsóját az altemplomban elhelyezett szarkofágba helyezték.
Az altemplom érdekessége, hogy a falon a Történelmi Magyarország kivilágított térképét láthatjuk, a tartó pilléreken pedig egykori megyéink címereit .
A templom a hitéleti tevékenység mellett kulturális és kreatív célokat is ellátott. A templom mellett elterülő sportpálya sport és szabadidő tevékenységeknek adott helyet.
Az Atya közismert volt foci szeretetéről, szokatlan újításairól. Gyermekkora óta nagy fradi drukker hírében állt. A labdarúgást azonban nem csak szerette, de aktívan űzte is. A gyermekekkel sokat focizott, megszervezte, vezette a papi labdarúgó csapatot.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében területet és házakat vásárolt. Ide a zempléni Aranyosra hordta le minden nyáron az ő általa vezetett Ikarus 255-ös busszal a táborozó gyerekeket.
A Szent Angyalok Alapítvány a Kárpát –medence Magyar Ifjúságért tulajdonában lévő területre volt amikor AN-2 típusú repülőgéppel szállt le az Atya. Légi esküvőket és temetéseket szervezett.
A sok elfoglaltsága mellett megszervezte a tábori lelkészséget, honlapján a szentmiséket online közvetítette, vasárnapi üzenetét emeltdíjas hívással bárki meghallgathatta, amivel a gazdagréti templom építését támogatták.
Közismeretét valószínűleg a televízióban, rádióban történő szereplése is elősegítette. Ismert média pap volt a világ magyarsága körében.
A 62 évesen hosszú betegség után elhunyt László Atyát templomában Dr.Udvardi Püspök Atya , a papság, rokonai, hívei és barátai búcsúztatták.
Ahogy az egyik búcsúzó felvidéki pap fogalmazott: - „Örökre beírta magát a magyarság szívébe!”

Lejegyezte. Buborék

Cimkék